Karte

Katra no kartes kontroles pogām vispirms ir jāaktivizē, uz tās uzspiežot. Ja poga ir sarkana – tā ir aktīva. Kartes pārvietošanas, pietuvināšanas un attālināšanas pogas ir izvietotas pirmajā rindā, bet karšu slāņu maiņas pogas - otrajā rindā.

Karšu kontrole

 • Panpārvietot karti, nospiežot un turot nospiestu peles kreiso taustiņu, ir iespējams pārvietot karti jebkurā Jums vēlamajā virzienā, līdz peles taustiņš tiek atlaists;
 • Zoom Inpietuvināt karti, nospiežot un turot nospiestu peles taustiņu, ir iespējams iezīmēt Jums interesējošo kartes fragmentu, kuru vēlaties pietuvināt. Ja vēlaties tikai iecentrēt un pietuvināt Jums interesējošo punktu, nospiediet peles taustiņu uz vietas, kuru vēlaties pietuvināt, un tas notiks automātiski, par vienu mūsu uzstādīto mēroga vienību;
 • Zoom Outattālināt karti, nospiežot uz kartes ar peles kreiso taustiņu, konkrētā vieta tiks iecentrēta un attālināta par vienu mūsu uzstādīto mēroga vienību;
 • Nextattēlot visu karti, nospiežot šo pogu ar peles kreiso taustiņu, tiks attēlota visa karte.

Ja jūsu datora pele ir aprīkota ar „rullīti”, karti ir ļoti ērti pietuvināt un attālināt sev interesējošā vietā, peles „rullīti” pabīdot uz priekšu vai atpakaļ. Karte tiks iecentrēta un pietuvināta vai attālināta par vienu mūsu iestatītu mēroga vienību. Jo vairāk griezīsiet rullīti, jo tuvāk vai tālāk iecentrēsiet karti.

Karšu slāņu maiņa

 • kurtuesikurtuesi.lv pārskata karte mērogā 1:200 000 par visu Latvijas teritoriju un Mērogā 1:15 000 Latvijas pilsētās. Karte redzama visos mērogos;
 • OrtoOrtofoto slānis par visu Latviju (fotogrāfija no lidmašīnas). Visprecīzākie un jaunākie dati, kas pieejami par Latvijas Republiku mērogā 1:10 000. Karte redzama sākot no mēroga 1:100 000;
 • TopoPSRS laika armijas topogrāfiskās kartes slānis mērogā 1:10 000. Karte lieliski raksturo teritorijas reljefu (līdz mūsdienām tas mainījies minimāli) un sniedz informāciju par objektu novietojumu aptuveni pirms 50 gadiem. Karte redzama sākot no mēroga 1:75 000. Tā kā Topo kartes pārklājums nav pilnīgs, ar pelēko tonējumu ir atzīmētas mums pieejamās karšu lapas. Ja Jums ir pieejama kāda no topogrāfiskajām kartēm, kas nav apskatāma mūsu serverī, būsim priecīgi, ja padalīsieties ar mums, rakstot: kurtuesi@kurtuesi.lv

Meklēšana

Jums ir iespēja atrast jebkuru sev interesējošo adresi, pagastu, novadu, pilsētu vai ezeru visā Latvijā. Meklēšana iespējama visā Latvijas teritorijā vai atsevišķi par rajonu un republikas nozīmes pilsētu.

Ja meklētājs atrod vairākus vienādus objektus, lai vienkāršāk būtu noteikt jums interesējošo, aiz objekta nosaukuma ir norādīta papildus informācija - ciems, pagasts, novads, pilsēta un rajons, kurā tas atrodas.

Izvēloties konkrētu adresi, to var aplūkot un salīdzināt notikušās izmaiņas visās pieejamās interneta kartēs, aktivizējot citu pēc cita spiežot pogas Info, Orto vai Topo.

kurtuesi.lv GPS sekošanas sistēmas

Aktuālākais tirgū – GPS sekošanas sistēmas!

Piedāvājam iegādāties GPS sekošanas ierīces un izsekot to kustību kurtuesi.lv karšu serverī.

Mūsu standarta risinājums automašīnām ir ideāli piemērots autoparku uzturēšanai, jo ļauj jebkurā brīdī pārbaudīt katras automašīnas tiešo atrašanās vietu, kā arī visu tās pārvietošanās vēsturi.

Varēsiet iegūt automātiskas auto maršrutu atskaites, kas samazinās lieku personālu aizņemšanu ar maršrutu lapu sastādīšanu un ieviesīs vienotu standartu auto degvielas patēriņa grāmatvedības sakārtošanai Jūsu uzņēmumā.

Runājot par individuālajiem risinājumiem, ir iespējams izsekot jebkādam priekšmetam vai arī dzīvajām būtnēm: starp mūsu pasūtītājiem ir bijuši sekojumi jahtu sacensību norisei, dzinējsuņiem medību laikā, velo-maratona dalībniekiem garajās distancēs, un citi. Pasakiet mums, kādas ir Jūsu vajadzības, un mēs atradīsim radošu risinājumu tām.

(Jūsu ievērībai: GPS sekošanas ierīču pieslēgšana kurtuesi.lv serverim ir pieejama tikai Reģistrējoties)

Sazinieties ar mums, lai pārliecinātos par šo progresīvo sekošanas sistēmu, izciliem kartogrāfiskiem datiem un labāko klientu apkalpošanu Latvijā!

Vairāk informācijas: kurtuesi@kurtuesi.lv

Navigācijas iekārtu klāstu skatiet www.gps-shop.lv

Pieslēgtās GPS iekārtas

Navigācijai izmanto pogas Iecentrēt, Pietuvināt un Pietuvināt uz visiem punktiem:

 • Iecentrēt – ekrānā tiks iecentrēts pēdējais saņemtais GPS signāls esošajā mērogā.
 • Pietuvināt – ekrānā tiks iecentrēts un pietuvināts pēdējais saņemtais GPS signāls.
 • Pietuvināt uz visiem punktiem – Ekrānā tiks attēloti visi pieprasītie punkti, tos iecentrējot.

Datu labošanai:

 • Labot – Nospiežot zīmuļa ikonu, Jums ir iespēja labot vai mainīt savas GPS sekošanas ierīces uzstādījumus (Nosaukums, Apraksts un GPS ID).
 • Lai saglabātu veiktās izmaiņas, nospiediet uz disketes ikonas – saglabāt.

Vēsture

Visiem reģistrētiem lietotājiem ir pieejama piecu dienu vēstures apskate savai GPS sekošanas iekārtai. Atķeksē un izvēlies cik senu vēsturi gribi redzēt, tad spied pogu Rādīt! Lai apskatītu senāku vēsturi, izvēlies datumu, norādi cik stundu vai dienu intervālu vēlies aplūkot sadāļā vēsture, spied pogu Rādīt. Tiks attēlots norādītā laika vienība, Sākot no Jūsu izvēlētā datuma.

Izmanto pogas Iecentrēt, Pietuvināt un Pietuvināt uz visiem punktiem GPS Iekārtu sadāļā, lai vieglāk aplūkotu vēsturi.

Reģistrēšanās

Lietotāja reģistrēšanas

Reģistrējoties, jāaizpilda prasītā informācija:

 • Lietotāja vārds - vārds, ar ko Jūs tiksiet identificēts sistēmā. Lietotājvārds var sastāvēt tikai no burtiem, cipariem un speciāliem simboliem '.', '_' vai '-'. Minimālais pieļaujamais lietotājvārda garums ir 5 rakstu zīmes, maksimālais ir 20 rakstu zīmes;
 • Parole - Parole var sastāvēt tikai no burtiem un cipariem. Minimālais pieļaujamais lietotājvārda garums ir 5 rakstu zīmes, maksimālais ir 20 rakstu zīmes.
 • Atkārto paroli – atkārtojiet Jūsu izvēlēto paroli
 • Vārds – Jūsu vārds, ar kuru Jūs uzrunāsim
 • E-pasts - Nepieciešams, lai mēs varētu Jums palīdzēt, ja esiet pazaudējis/-usi paroli
 • Izlasiet lietošanas noteikumus, ielieciet ķeksi un apstipriniet, ka esat to izdarījuši

Kad tas paveikts, apstipriniet ievadīto informāciju, spiežot pogu Apstiprināt. To izpildot, laipni lūgti mūsu sistēmā! Sāciet to lietot!

GPS sekošanas iekārtas piesaistīšana

Piesaistot GPS sekošanas iekārtu, jāveic divas darbības:

 • Jāveic GPS iekārtas konfigurēšana – sasaiste ar mūsu digitālo karšu serveri un sekošanas sistēmu kurtuesi.lv

  Ja jums vēl nav savas GPS sekošanas iekārta ar GPRS datu pārraides režīma atbalstu, varat aplūkot pārbaudīto un mūsu gps-shop.lv mājas lapā nopērkamo iekārtu sarakstu. Ja savu GPS iekārtu iegādāsieties gps-shop.lv, mēs veiksim visus uzstādījumus, kā arī apmācīsim Jūs kurtuesi.lv sistēmas lietošanā.

  Savu GPS sekošanas iekārtu variet konfigurēt tai klāt pievienotajā datorprogrammā, kas spēj komunicēt starp GPS iekārtu un datoru, tāpēc būtiski sekot ražotāja norādēm lietotāja instrukcijā. Ja konfigurāciju veiciet individuāli, GPS iekārtai ir jāuzstāda sekojoši mūsu servera parametri:

  • HOST: www.kurtuesi.lv vai IP: 80.233.220.30;
  • PORT: 6666 vai 1666;
  • PROTOCOL: UDP vai TCP
 • Jāveic GPS sekošanas iekārtas autorizācija kurtuesi.lv

  • Jāautorizējas sistēmā, tas izdarāms ievadot Lietotājvārdu un Paroli zem sadaļas Ieiet (Tas pats jādara katru reizi, kad vēlēsieties apskatīties izsekojamo objektu atrašanos kartē);
  • Tālāk atvērtajā logā ievadiet:

   • GPS ID - unikāls numurs/vārds, pēc kā sistēma atpazīs tieši Jums nepieciešamo iekārtu – daļai iekārtu tas sakrīt ar seriālo numuru, citām iekārtām, piemēram, mobilajiem tālruņiem Jūs paši to varat izvēlēties;
   • Nosaukums – Vārds, kas attēlosies kartē blakus Jūsu punktam, piemēram, GPS1. Minimālais pieļaujamais nosaukuma garums ir viena (1) rakstu zīme, maksimālais – divpadsmit (12) rakstu zīmes;
   • Īss apraksts – Īss objekta raksturojums, kas var palīdzēt to identificēt, piemēram, Meitas aukle. Minimālais pieļaujamais apraksta garums ir piecas (5) rakstu zīmes, maksimālais - trīsdesmit (30) rakstu zīmes;
  • Aizpildīto informāciju apstipriniet.

kurtuesi.lv Tehnoloģija

Projekta kurtuesi.lv komanda piedāvā autoparka uzraudzībai izmantot pasaulē plaši izmantotās GNSS tehnoloģijas, mijiedarbībā ar GSM/GPRS datu pārraides tehnoloģijām. Piedāvātā GNSS sistēma, kas darbojas NAVSTAR (ASV) tīklā, kas plašākam lietotāju lokam pazīstama kā GPS, nepārtraukti fiksē automašīnu atrašanās vietu, bet GSM/GPRS tehnoloģija nodrošina atrašanās vietas informācijas (ģeogrāfiskās koordinātes) tūlītēju nosūtīšanu uz centrālo datu glabātuvi, kur dati tiek tūlītēji apstrādāti un publicēti internetā bāzētā kartē, nodrošinot autoparka ērtu pārraudzību no jebkuras vietas pasaulē, kur pieejami interneta sakari. Pārraidītā informācija no automašīnas satur ģeogrāfisko atrašanās vietu, laiku, kad automašīna bijusi konkrētā vietā, kā arī informāciju par automašīnas dzinēja stāvokli (ieslēgts/izslēgts), u.c.

Uzkrājot no GPS sekošanas iekārtām saņemto informāciju, kurtuesi.lv sistēma nodrošina klientam iespēju ģenerēt un saņemt mūsu izstrādātās standarta atskaites par katru transporta vienību atsevišķi vai arī par autoparku kopumā. Iespējams arī veidot specifiskas, klienta vajadzībām pielāgotas atskaites.

Atsevišķas izsekošanas iekārtas parasti ir aprīkotas ar tā saucamo SOS drošības funkciju, kuras aktivizācijas gadījumā uz kartes tiek attēlota vieta un laiks, kad tā aktivizēta.

Mobilie telefoni un kurtuesi.lv

Mobīlie telefoni ar iebūvētu GPS uztvērēju arī ir GPS sekošanas ierīces!

kurtuesi.lv pakalpojumi pieejami jaunākās paaudzes mobilo telefonu īpašniekiem. Atbalsts tiek nodrošināts telefoniem, kuros ir iebūvēts GPS uztvērējs un tas darbojas Windows Mobile 6 vidē. (Mobilo telefonu lietotājiem, kuru tālruņos ir Symbian OS – šāda iespēja pagaidām nav.) Lai sāktu lietot mūsu pakalpojumu, Jums vienkārši jānolejupielādē mūsu izstrādātā programma, tā jāuzstāda mobilajā tālrunī un jāpiereģistrējas!

Paši esam paspējuši pārbaudīt darbībā:

 • HTC Touch Cruise
 • ASUS P535